Hafling club Mutišov se představuje

 

 Hafling club Mutišov se představuje

webové stránky haflingclubu

Rádi bychom veřejnosti připomněli, že se v Mutišově pod záštitou a odborným vedením dlouholetého jezdce, chovatele trenéra koní pana Hynka Blažka, schází parta lidí, které spojuje společné hobby a tím je kůň. Zájmové sdružení vzniklo v roce 2007 kolem stáda koní převážně plemene hafling a poníků, chovaných na loukách farmy pana Jiřího Pacala v Mutišově. V regionu Slavonic je mnoho dětí a mládeže, která se o jezdecký sport i chov koní zajímá. Dříve byly všechny děti odkázány na dojíždění za tímto koníčkem poměrně daleko do stájí například v Dešné či Malém Pěčíně, a tak jsme zkusili vytvořit v počátku plně z vlastních prostředků skromné zázemí a vybavení a vznikla tak parta dětí, mládeže i dospělých, věnujících se těmto aktivitám naplno ve volném čase v Mutišově.

V roce 2007 jsme se věnovali spíše zásadním činnostem spojeným s opravami výběhů, stájí, jezdeckého i bezpečnostního vybavení, shánění nářadí a obsedání a naučení prvních jezdeckých krůčků mladých koní a základnímu zdokonalení činností jezdců, převážně začátečníků. Poměrně rychle jsme se začali úspěšně účastnit i sportovně zaměřených jezdeckých akcí v okolí " např. originální pony dostih při závodech v Dešné, hobby závody v Chlumci, Třešti, Malém Pěčíně a také jsme absolvovali podzimní náročné, ale oblíbené Hubertovy terénní jízdy v okolí.

Také v Mutišově jsme uspořádali vlastní akce " v roce 2008 zkušební nultý ročník hobby závodů nazvaných k velké radosti dětí „Velká mutišovskᓠa pro úspěch jsme v této tradici pokračovali i v roce 2009. Závody mají velmi pozitivní ohlas i poměrně početnou návštěvu veřejnosti - asi také proto, že se soustředíme více než na bezchybné výkony na různorodost soutěží tak, aby se zapojili a zkusili si závodní atmosféru i ti nejmenší „poníci i jezdčíci“. Závěrem se skáče atraktivní skok mohutnosti a sportovní odpoledne končí rovinovým dostihem po polích za farmou. Na podzim jsme také uspořádali vlastní Hubertovu jízdu jako skokovou terénní jízdu v přírodě kolem Monserattu se závěrečnými hrami a posezením u ohně. Ještě teď se všichni smějeme, jak úporně jsme zápasili například při přetahování na laně dospělí versus mládež nebo soupeřili v turnaji v běhu na chůdách. Také jsme podnikli společný poznávací odborný výlet na předvedení plemenných hřebců do Mnětic u Pardubic. Ve spolupráci s oddílem slavonických junáků jsme absolvovali jízdu na koních z Mutišova až do stanového tábora za Starým Městem a po přenocování a svezení táborníků zpět-omylem i přes nádherné rakouské lesy. Rovněž se snažíme obohatit účastí našich koníků některé tradiční akce ve Slavonicích, jako je betlémské vánoční světlo apod. Děti také samy ve volném čase vedou zajímavé webové stránky mapující naši činnost.


Chceme pozvat slavonické spoluobčany na naše mutišovské akce v roce 2010. V dubnu to bude distanční dostih, kde přislíbili účast i naši kamarádi - jezdecko-herecká rodina Saši Rašilova a Vandy Hybnerové, v září tradiční jezdecké závody a v říjnu Hubertova jízda. Mimoto letos plánujeme s Dušanem Simovským složení základní zkoušky jezdců, čímž by tento talentovaný juniorský jezdec vstoupil do světa oficiálních závodů a další naši mladí jezdci budou jistě v dalších letech následovat. Přesto nám zdaleka nejde jen o sportovní výsledky. Hlavním cílem našeho úsilí je aktivní, smysluplné naplnění volného času dětí, mládeže i dospělých , vytvoření dobře fungující party, v níž by se dobře cítili koně i lidé. Od dubna navážeme také na oblíbené páteční ježdění pro úplné začátečníky- chodí k nám pravidelně již pěkná řádka zájemců od předškolního věku až po dospělé.

Chci také vyslovit omluvu a poprosit o toleranci všech, kterých se náš společný život a trénink s našimi čtyřnohými přáteli dotýká. Mám tím na mysli rušení rybářů při plavení koní v Dačickém rybníku (snažím se to omezit , ale nedokážu dětem i koním tuto jednu z nejoblíbenějších letních radovánek odepřít úplně) nebo nějaké to kopyto vytlačené v louce či vyrušení myslivce či turisty v přírodě. Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří nám v uplynulém ne vždy lehkém období pomohli sponzorsky v jakékoliv podobě: město Slavonice, kavárna Besídka, pekárna Slavonice, obuv Svobodová, hotel Arkáda, obchod Zavadilová, kavárna a obchod Kovář, potřeby pro zvířátka Málková, hotel Alfa, hospůdka v Mashauzu, obchod s rostlinami Simovská, drogerie Kunc, restaurace Appetito, keramika Kuhnová, truhlárna Šindelář Dančovice, Podnik města Slavonice. Také děkujeme za fotografickou výpomoc panu L. Karáskovi a všem, které již nemohu vyjmenovat, ale jakkoliv nás podporují a jsou našimi dušemi zpřízněnými.


Ing. Hynek Blažek 

 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Muzeum čs. opevnění
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Oáza Maříž