Hraniční festival potřetí

obrázek - Maříž

III. ročník Hraničního festivalu


Za členy spolku Mařížský park,o.s. Vás srdečně zvu na říjnový program Hraničního festivalu. V květnu a červnu jsme společně diskutovali o veřejném prostoru v Maříži a Mutišově a v říjnu se budeme věnovat i Slavonicím, ale proto, abychom jen nediskutovali, jsme pro Vás připravili:


Dne 25. 10. od 17:00 ve Spolkovém domě proběhne vernisáž výstavy fotografií „ Stromy ve Slavonicích" a promítání filmu „Die Flussflűsterer" - film o práci odborníka, který navrhuje úpravu vodních toků tak, aby nedocházelo k záplavám. Pro příjemnou podzimní náladu bude pro účastníky připraven podzimní čaj pro zahřátí a ochutnávka specialit z jedlých kaštanů.

Dne 26. 10. od 19:00 ve Spolkovém domě si můžete poslechnout irskou muziku a podpořit aktivity pro záchranu vzrostlých stromů na Slavonicku při koncertě skupiny Irish Dew.

Dne 28. 10. od 14:00 můžete s námi oslavit státní svátek v Mařížském parku. Připravili jsme pro vás workshop „Zasaď strom". Účastníci se dozví, jak správně zasadit strom a zároveň si výsadbu stromu budou moci prakticky vyzkoušet při dosadbě ovocných stromů v parku. Děti, mládež i dospělé zveme k „I. mapování stromů v parku", při kterém zaznamenáme u nejvýznamnějších stromů jejich polohu podle GPS navigace do mapy.

III. ročník Hraničního festivalu zakončíme „Zvoněním za ochranu stromů" při západu slunce v 16:44. Účastníci si mohou přinést vlastní zvonky nebo mohou zvonit i jen klíči. Zvonit budeme společně nejen v Maříži, ale doufáme, že se zvonění zúčastní i za hranicemi. Fotky z míst, která se připojí ke zvonění, budou přístupné na www.eu-parky.eu. Park bude na závěr slavnostně osvětlen loučemi a my si společně vychutnáme krásu okamžiku, hranice mezi světlem a tmou. Pro účastníky akce bude připraveno občerstvení pro zahřátí.

Festival je podporován z grantového programu Podpory kultury Jihočeského kraje.

Změna programu je vyhrazena.

Informace připravila Martina Havlíčková, členka spolku Mařížský park,o.s. - http://www.eu-parky.eu

Lípy na Slavonickém potoku

http://eu-parky.eu/cs/aktualni-informace/aktualni-akce/90-lipova-alej-na-potoku.html


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích