Charitativní koncert Schulhoff Quartetta

obrázek - Schulhoff Quartett

Městské kulturní středisko Slavonice pořádá ve středu 6. února v sále muzea ve Slavonicích

CHARITATIVNÍ KONCERT  - účinkuje Schulhoff Quartett, začátek v 18 hodin.

Výtěžek koncertu bude věnován na nákup speciálního vozíčku pro hendikepovaného čtyřletého Radka Bučka.

Členy souboru Schulhoff Quartett jsou čtyři čeští hudebníci, kteří se poprvé setkali a společně hráli už během školních let. Jejich kariéry je pak zavedly do renomovaných těles rakouské metropole, jako jsou Vídeňští filharmonikové , Vídeňský komorní orchester nebo Petersen Quartett. V roce 2001 se rozhodli obnovit pravidelnou spolupráci a založili kvarteto, pro jehož název zvolili jméno významného skladatele Erwína Schulhoffa, jehož kořeny tkví v českém prostředí a který zahynul v koncentračním táboře. Schulhoffovo kvarteto pravidelně koncertuje v teritoriu střední Evropy, samozřejmě především v Rakousku, České republice a v Německu. Schulhoffovo kvarteto vystupovalo také v Japonsku, ve Spojených státech americkćh a nedávno v tureckém Istambulu. V nejbližšćh měsících se členové souboru chystají na vystoupení v Izraeli, kde uvedou právě díla českých židovských skladatelů.

Obě Schulhoffovská CD se dočkala ocenění : první disk získal cenu ORF Pasticcio Preis a druhý byl vybrán jako CD týdne rakouským rozhlasovým programem Klassik treffpunkt.

Členové kvarteta mají v našem kraji své druhé domovy, protože tři ze čtyř hudebníků mají na Slavonicku domy a tráví zde podle možností svůj čas. Dvakrát vystupovali ve Fárově domě na jahodovém koncertě, jednou na benefičním koncertě při poděkování dárcům do veřejné sbírky na spolkový dům, jehož rekonstrukce právě probíhá. Více na www.zdrojslavonice.cz

NENECHTE SI KONCERT UJÍT, JE TO VYNIKAJÍCÍ INTERPERTACE KLASICKÉ HUDBY!

Plakát na koncert najdete na stránkách MěKS.


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Graselovy stezky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Podnik Města Slavonice