umění a kultura

Většina návštěvníků je příjemně překvapena uměním a vynikající řemeslnou zručností našich předků. Sgrafitové fasády, jedinečné sklípkové klenby kameníka L. Österreichera, světské i duchovní umělecké počiny našich předchůdců lákají do Slavonic každoročně mnoho návštěvníků. 

A jak je to s uměním a řemeslem dnes? Skloubením umění a řemesla určitě vyčnívá FÁRŮV DŮM na Horním náměstí (dům rekonstruovala na počest malíře Libora Fáry jeho coloživotní partnerka Anna Fárová, dům je bohužel nepřístupný veřejnosti) nebo hotel a restaurant BESÍDKA. Oba domy realizovala architektonická kancelář R. Kouckého.

Kvalitní a citlivě realizovaná řemeslná práce je v dnešní době více než Popelkou. Právě na tyto aspekty rekonstrukcí se zaměřuje firma Stavební huť Slavonice. Ve městě fungují dílny, především dvě keramické a ateliér a dílna Zuzany Krajčovičové. Najdete zde několik zajímavých butiků a obchodů s dárkovými a upomínkovými předměty.

KULTURA je v současné době reprezentována ve městě Městským kulturním střediskem a řadou spolků, takže kulturní program je nepoměrně bohatší než před pár lety a každý si v něm určitě vybere. Na filmy můžete chodit do filmového klubu v Institutu Slavonice.

 

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Spolek pro park v Maříži