Rozkopané Slavonice

obrázek - Dopravní omezení

Dopravní omezení ve Slavonicích jsou toto léto značná a mnozí návštěvníci koukají a bloudí. Na webu města je vyznačena dopravní situace i objízdné trasy.

https://www.slavonice-mesto.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=15036&p1=18853&id=101050

Obě stavby jsou realizovány na nejdůležitější silnici ve městě - směrem na Jindřichův Hradec a na hraniční přechod s Rakouskem.


I když nechtějí, už se staví ...

Kruhový objezd na silnici směrem od Rakouska lidé ve Slavonicích nechtějí

 

Stovka podpisů se sešla pod peticí proti kruhovému objezdu ve Slavonicích. Správa a údržba silnic připravuje jeho stavbu na křížení silnic, které vedou do města od Jindřichova Hradce a hraničního přechodu s Rakouskem. Podle petentů by stačilo na silnici namalovat přehledné bílé čáry.

„Teď to má charakter maloměsta s tím, že je tady normální křižovatka, která je taková trochu rozplizlá. Kdyby se ale upravil tvar, fungovalo by to dál a nikomu by to asi moc nevadilo,“ ukazuje Petr Chadim na křižovatku Nádražní a Mařížské ulice ve Slavonicích.

Už před přibližně deseti lety začalo předchozí vedení radnice s Jihočeským krajem jednat o řešení dopravy v tomto místě. „Ta křižovatka je nebezpečná, je nepřehledná a v souvislosti se sílícím dopravním provozem si jakousi úpravu bezpečnosti zasluhuje,“ potvrzuje současný starosta Slavonic Hynek Blažek.

Sám má pochybnosti o tom, zda je i vzhledem k ceně kruhový objezd tím nejlepším řešením. „Když jsem se snažil za radnici s krajem komunikovat, bylo mi řečeno, že jediným smysluplným reálným a bezpečným řešením je kruhový objezd,“ dodává.

Přesto město v rozpočtu pro letošní rok vyčlenilo peníze potřebné na část stavby. Správa a údržba silnic totiž bude financovat stavbu objezdu, město zase chodníky okolo.

Petr Chadim a lidé, kteří podepsali petici proti kruhovému objezdu, to ale vidí jako vyhozené peníze. Město totiž připravuje nový územní plán, ve kterém je navržená i silnice, která by měla odvést tranzitní dopravu mimo centrum. „Kdyby se to dařilo postupně realizovat, tak tady ta křižovatka opatřená kruhovým objezdem ztrácí logiku,“ myslí si Petr Chadim.

Podle náměstka technicko-správního úseku Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Vlastimila Zikmunda už je ke stavbě téměř vše připravené. „Máme na to vydané pravomocné stavební povolení, je zažádáno o spolufinancování v rámci integrovaného regionálního operačního programu, kde se nyní vyhodnocuje projekt,“ uvádí.

Stavba tak podle Vlastimila Zikmunda ještě letos nebo příští rok pravděpodobně začne.

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Spolek pro park v Maříži