Co nabízí web slavonice.cz?

WEBOVÉ STRÁNKY SLAVONICE.CZ MAJÍ NOVÝ KABÁT

A MAJÍ CO NABÍDNOUT I VÁM …

 

Spolek Slavonická renesanční společnost je majitelkou internetové adresy slavonice.cz od roku 1999. Za tuto dobu změnily webové stránky Slavonic třikrát svou tvář a jejich současná podoba je ZAMĚŘENA PŘEDEVŠÍM NA PODPORU ROZVOJE TURISTICKÉHO RUCHU A INFORMOVÁNÍ O DĚNÍ VE MĚSTĚ A OKOLÍ.  

           

Hlavní témata webových stránek jsou: PRO NÁVŠTĚVNÍKY, MĚSTO, ZÁŽITKY, REGION. Každé z témat je samozřejmě dále podrobněji členěno, například oddíl UBYTOVÁNÍ na hotely, penziony, apartmány, priváty a ubytování v okolí. Na webu je kalendář akcí, dále ankety, návštěvní kniha, virtuální prohlídka a další užitečné služby pro domácí i návštěvníky.

 

Stránky mají pěknou návštěvnost, věřím, že mohou být užitečné i pro Vás a ráda Vám je při osobním setkání blíže představím.

 

 

Se srdečným pozdravem za SRS, z.s., Mgr. Zdeňka Chadimová

Tel: 602 435 451, srs.sdruzeni@seznam.cz, srs@slavonice.cz

 

REKLAMA NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH www.slavonice.cz  JE LEVNÁ A ÚČINNÁ

 

 

 

CENÍK NA ROK 2022

Bezplatná inzerce

Základní informace, adresa, telefon, uvedení v katalogu firem a v oddílu ubytování – kontakt + link na vlastní webové stránky.

 

0

Placená inzerce

Pravý sloupec webu

Banner  v pravé části webu, úvodní strana a všechny zobrazované

banner dodá zákazník 

95, - Kč za měsíc x 12 = 1.140,-/rok

 

 

 

Úvodní stránka a všechny zobrazované, dolní šedé pole

Textový link na vlastní webové stránky

690,-Kč/rok = 12 měsíců

345,-Kč/půl roku

obrázek - průvodce

Průvodce perlou renesance

Jsou po světě města, která vás uchvátí svojí historií a krásou. Některá z nich navíc mají i atmosféru a duši. Pro mne jsou takovým městem Slavonice, architektonická perla na pomezí Čech a Moravy, město, které okouzlí prostou pohodou. (Jiří T. Kotalík)

Dotisk průvodce městem a okolím vydala Slavonická renesanční společnost v roce 2012. K dostání je na Informačním středisku ve Slavonicích - tel: 384 493 320, i@slavonice-mesto.cz, či přímo v kanceláři občanského sdružení u p. Mirky NEVRKLOVÉ - tel: 723 871 181, srs@slavonice.cz.

V dalších řádcích vám nabízíme krátké virtuální prolistování průvodce.

CESTA SLAVONICKÝMI DĚJINAMI 

Historik Michal STEHLÍk je autorem cesty slavonickými dějinami. Jeho specializací jsou dějiny 19. a 20. století a má za sebou již řadu historických prací. Názvy kapitol: Hradby- jistota v nebezpečné době, Cesta k prosperitě, Doba renesanční slávy, Reformace a třicetiletá válka, Město na periferii, Dvacáté století - válka a vítězný nacionalismus, Dvacáté století - od diktatury k nové svobodě... vypovídají dobře o dopadech dějinných událostí a politických rozhodnutích na nejvyšších úrovních na životy konkrétních lidí ve Slavonicích.


obrázek - Slavonice

TVÁŘ MĚSTA LZE POZNÁVAT NA MNOHO ZPŮSOBŮ ...

"Někdo si vybere jedno ladící zákoutí s jeho klidnou atmosférou, jiný poslouchá přes sebe plynoucí zvuky města, další si náhodně povídá s procházejícími. Jsou však mezi námi i hledači stop historie, které potěší poodhalení roušky tajemství mnohdy dramatických osudů jednotlivých domů. Pro ty jsme se pokusili připravit dvě, prvním vydáním již úspěšně ozkoušené, vycházkové trasy." Průvodci městem Vám budou David Vávra (architekt a renesanční osobnost) a Zdeněk Žampa (slavonický rodák a patriot). Během prohlídky můžete shlédnout a vnímat téměř jako v galerii blízkost ojediněle bohaté a pestré sgrafitové výzdoby, obdivovat zcela unikátní diamantové klenby ve slavonických mázhauzech a dotýkat se kamenů ohlazených staletími.

SLAVONICKÉ PODZEMÍ A SGRAFITA ZBLÍZKA

Kapitolu o typickém architektonickém prvku renesance - sgrafitech - zpracoval slavonický restaurátor Daniel Chadim. Kapitola o podzemí byla zpracována pomocí materiálů Stavební huti Slavonice, která již několik let opravuje a sanuje podzemí a zajišťuje průvodcovskou činnost - tel: 775 906 330.

OKOLÍ SLAVONIC

"Dominantou města je mohutná kostelní věž. Vystoupejme po jejích starých kamenných schodech a přes kulisu pohádkových renesančních štítů se rozlédněme po kraji. Po kraji ležícím na na rozharní dvou států, po kraji ve kterém můžeme tušit a leckde i nacházet stopy osudů jeho obyvatel. Mezi Slavonicemi a Starým Městem pod Landštejnem stojí v lesích trojmezní kámen, který označuje historickou zemskou hranici Čech, Moravy a Rakouska. Tento kraj byl vždy hraniční a s tím souvisejí i mnohé dny jeho slávy, ale i dny utrpení. Ať se ze Slavonic rozhodnete vydat na kteroukoliv světovou stranu najdete malebná městečka, lesy a louky, boží muka a kříže v polích, které dodávají této krajině osobité kouzlo. Jména na hřbitovních náhrobcích vypovídají o staletém spolužití dvou etnik. To, co je společné, bije do očí: profil krajiny, řeky, výšiny, pěkně uspořádaná, po dlouhou dobu hradbami obehnaná města, půvab selských stavení. To, co nás rozděluje, existuje, reálně i v hlavách lidí, jejich vzpomínkách a myšlení. Naše sounáležitost ke sjednocené Evropě je další příležitostí k překonávání bariér. Loupežníka Johanna Georga Grasela, který v našem kraji kdysi řádil, zde již nepotkáte, ani železná opona nepřeruší vaše cesty, krajina je přívětivá a bezpečná."


obrázek - Slavonice

Průvodce je doplněn mapou města s označením jednotlivých významných domů a památek u malé i velké vycházky, mapou Graselovy stezky, na které najdete zajímavé a dříve zapomenuté památky života našich předků a důležitými telefonními kontakty. Přejeme vám s naším průvodcem příjemné chvíle strávené jak ve Slavonicích, tak doma po návratu z cest.

Tiráž publikace: Slavonice - perla renesance. Průvodce městem a okolím. Texty: Daniel Chadim, Zdeňka Chadimová, Michal Stehlík, David Vávra, Olga Žampová, Zdeněk Žampa. Kresby: Alena Schulz. Fotografie: Pavel Frič, Daniel Chadim, Petr Chadim, Tomáš Růžička, Václav Špale. Grafická úprava: Luděk Bárta. Vydáno na základě starších textů a odborných připomínek PhDr. Petry Hoftichové a ak. mal. Václava Špaleho (u Malé a Velké vycházky) a s využitím poznatků diplomové práce Jany Waisserové.


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Graselovy stezky