Slavnosti Trojmezí jubilejní

obrázek - bez názvu

Slavnosti Trojmezí - Slavonice 2011

Občanské sdružení Slavonická renesanční společnost Vás srdečně zve na jubilejní 15. ročník festivalu pro celou rodinu. Přijďte, potěšíte nás!

Slavonice 30. července - 6. srpna 2011

Sobota 30. července (10 - 16 hodin) - neděle 31. července (10 - 14 hodin), Horní náměstí
Sgrafitová dílna - Pokus o nejdelší sgrafito (druhý)

Ve spolupráci se Stavební hutí Slavonice Vás srdečně zveme na netradiční dílnu. Každý, kdo přijde, bude mít možnost si vyzkoušet „vyškrábnout" své vlastní sgrafito a spolupodílet se na vytvoření nejdelšího nepřerušeného sgrafita nejenom ve Slavonicích...Na místě bude po celou dobu zajištěn materiál a nářadí a také samozřejmě odborná asistence a inspirace...

Neděle 31. července - 16 hodin, za panským domem
Putování ošklivého káčátka

Ošklivé káčátko hledá své místo v životě. Všem je na posměch, vypadá to, že nic neumí a nikdo je nemá rád. Káčátko se snaží ze všech sil, ale všechno se zdá být marné. Anebo je všechno jinak, čas ukáže své a káčátko najde místo, kde bude šťastné a kde bude mezi svými. Divadlo Neslyším Brno.

Pondělí 1. srpna

20,30 hod - Za panským domem, divadlo a koncert experimentálního Divadla Líšeň z Brna.
Andělé z lesa, po divadle koncert Pavly Dombrowské, kytara, vlastní tvorba.

Pohádkový příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech. Scénická poezie, koncert s loutkami. Ve hře jsou kromě loutek použity nejprostší věci - větve, kořeny, trávy - které se ve fantazii diváků proměňují v magické bytosti. Scénář, hudba a režie: P. Dombrowská a L. Vémola. Pro děti i dospělé.

Úterý 2. srpna

19 hodin, galerie Slavonice 19 hodin - Autorské čtení  - Kateřina TUČKOVÁ a Tomáš ZMEŠKAL
Srdečně zveme všechny příznivce literatury a mladých autorů na setkání se zajímavými osobnostmi současné literární scény.
Kateřina Tučková se narodila v roce 1980 v Brně. Vyrůstala v jihomoravské vesnici Moutnice, která zůstala téměř nezasažena řádem minulého režimu a udržela si silné sepětí s církví, hospodářským životem i přírodou. Toto prostředí se stalo zásadním inspiračním zdrojem pro její tvorbu a je i neopomenutelnou součástí knihy Vyhnání Gerty Schnirch. Už při studiu organizovala výstavy svých vrstevníků a v roce 2004 založila projekt ARSkontakt - každoročně se opakující konfrontační výstavu s udílením Ceny ARSkontakt, která je určena k podpoře tvorby mladých malířů. Je autorkou řady odborných publikací z oblasti umění.
V románu Vyhnání Gerty Schnirch je Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, jen s osobními věcmi „odsunuta" 31. 5. 1945 společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň.Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů...
Tomáš Zmeškal se narodil v roce 1966 v Praze. Vystudoval anglický jazyk a literaturu. Pracoval jako tlumočník, lektor, překladatel a odborný asistent. V současnosti pracuje jako středoškolský učitel. Publikoval v časopise Weles a v anglickém časopise Wasafiri. Jeho první román byl publikován v nakladatelství Torst v září 2008 a popisuje z postmoderně roztříštěné perspektivy poválečných cca padesát let v Československu. Nenápadně a zároveň neobyčejně sugestivně ukazuje, jak odporná může být doba, která dovoluje vyřizovat si osobní účty prostřednictvím státní perzekuce, jak hluboce dokázal stát vstupovat až do soukromých ložnic a rozvracet vše, čeho se dotkl, kolik síly si žádal i malý odpor proti němu. Román popisuje i míjení, vinu a trest, nesnadnost odpouštění a nenápadnou lidskost podloženou soucitem a neokázalou pomocí.

Středa 3. srpna

David PITHART - Voda v krajině - 16 hodin, sraz u kašny na dolním náměstí
Procházka kolem Slavonického potoka s povídáním o vodě a posadíme se u Bejčkova mlýna, kde může být nějaké dopovídání. Procházka s přednáškou,...

Bohdan Holomíček - projekce - 21 hodin, za Panským domem
Projekce Bohdana Holomíčka, fotografie nejen ze Slavonic...

Čtvrtek 4. srpna

16 - 19 hodin výtvarná dílna pro děti s Baobabem, autorské čtení Terezy Říčanové, 16 - 19 hodin dílna, 19 hodin čtení, za Panským domem,
Kniha Noemova archa, obrazové album, které podle starodávného biblického příběhu a událostí na vlastním dvoře nakreslila Tereza Říčanová, nechává znovu ožít příběh o záchraně Noema a jeho rodiny. Alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti Baobab vydává původní texty a zajímavé překlady. Možnost zakoupení knih z Baobabu.

TEREZA ŘÍČANOVÁ (nar. 1974), malířka, autorka obrazových historek a knih pro děti (Kozí knížka, Vánoční knížka), vystudovala VŠUP u profesora Šalamouna (obor ilustrace a grafika). Od roku 1998 žije na statku v Mezné u Pelhřimova. Kniha byla nominována na literární cenu "Magnesia Litera - 2011 - Litera za knihu pro děti a mládež". Kniha získala literární cenu "Knihopábitel - 2010 - Cena za nejlepší knihy roku - PRO MLÁDEŽ".

Pátek 5. srpna

16 hodin - za Panským domem - O medvídku Medouškovi
Plyšově jemně strašidelná pohádka pro menší děti se odehrává ve dva metry vysokém domečku pro hračky. Chrabrý hrdina medvídek Medoušek nade vše miluje knihy a med. Jednoho dne ho však mlsnost připraví o hlavu, protože ji nechá ve sklenici medu. To ho ponoukne k výpravě na půdu, kde zažije nevídané dobrodružství a najde svou vyvolenou. To vše by ale nebylo možné bez jeho sečtělosti.

20 hodin - Jak Grasel ukrad městskou pokladnu
Jak běžel čas ve Slavonicích, co nám odkázali naši předkové? Procházka v kostýmech s hrou pro celou rodinu, soutěže a překvapení. Místo a hodina: sraz u kašny na dolním náměstí - 20 hodin, vstupné: 30,- Kč

Sobota 6. srpna

Galerie Slavonice - 17 hodin - Vernisáž obrazů Františka Duška, rodáka z Maříže
Současné obrazy mařížského rodáka vypovídají alegoricky o emocích a náladách autora, který nikdy neměl ambice stát se profesionálním výtvarníkem. Vystavuje v zahraničí, řada jeho obrazů se nachází v soukromých sbírkách po celé Evropě.

19 hodin - Studentský jazzový band z Třeště - zpívá Josefína Žampová - za Panským domem

Jazzový souboru ZUŠ v Třešti pracuje pod vedením pana Antonína Vidláka od roku 2008. Navazuje na dixielandovou a swingovou tradici, která se v Třešti po léta udržovala. Repertoár je založen hlavně na jazzových standardech, swingových písních české hudební historie, blues, jazzrocku a bossanově, ale částečně zahrnuje i rock, twist nebo rockenroll.

Během Slavností Trojmezí můžete vystoupat na věž, sestoupit do podzemí, projít se po Graselových stezkách, kochat se galerií sklípkových kleneb a sgrafitových fasád, nasávat genia loci renesanční perly na pomezí Čech, Moravy a Rakouska, malebných Slavonic.

Součástí festivalu Slavnosti Trojmezí 2011 je i týdenní kurz jógy. Každý den od pondělí 1. 8. do pátku 5. 8. 2011, od 8.30 - 10,00 hodin v sále Besídky. Kurzovné: 850,- Kč, v ceně kurzu je i 2krát welness v Hotelu U růže, informace a přihláška na www.zdrojslavonice.cz.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA. V případě nepříznivého počasí se akce konají v podloubí Panského domu. Předprodej vstupenek v Návštěvnickém centru Graselových stezek, nám. Míru (dolní náměstí) čp. 451. Permanentka: 399,- Kč. Kontakt: 602 435 451.

Děkujeme všem partnerům a sponzorům za podporu festivalu!

Centropen, a.s. Dačice
Stavební huť Slavonice, s.r.o.
MEPOS Dačice
Město Slavonice
Slavonická renesanční, obecně prospěšná společnost
Rodičovské centrum Zdroj Slavonice
Banka Waldviertler Sparkasse
Slavona Slavonice
Min. práce a sociálních věcí

Ve Slavonicích L. P. 2011, SRS, o.s.

 


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Oáza Maříž
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Muzeum čs. opevnění
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Ubytování U Berušky