Slavnosti Trojmezí 2014

Letošní SLAVNOSTI TROJMEZÍ se odehrávají na několika místech ve SLAVONICÍCH. Zde je popis, jak se na msíta dostat. Přijďte, těšíme se na Vás!

STAVEBNÍ HUŤ SLAVONICE - parčík u huti najdete lehko, na velké křižovatce směrem k vlakovému nádraží, na viděnou v pondělí 4. srpna

KOSTEL SV. JANA KŘTITELE V ULICI JANA ŽIŽKY - kostelík je vidět z dálky, vydáte se z dolního náměstí směrem na Stálkov do ul. J. Žižky a cca po 300 metrech jste na místě, na viděnou ve středu 6. a v pátek 8. sprna

SPOLKOVÝ DŮM SLAVONICE - od kašny na dolním náměstí projdete průchodem kolem květinářství a jste u Spolkového domu, jedinečné nové stavby ve Slavonicích.

obrázek - Museum Humanum

Neděle 3. srpna

14.00 - Výlet do Muzea Humana ve Fratres – cesta povede po nové cyklo trase po bývalé železniční trati do Fratres. Sraz – u kašny na dolním náměstí. Startovné: 20,- Kč, vstupné do muzea si každý hradí sám - činí 5 euro nebo 125,- Kč.

19.00 - BENEFIČNÍ BESÍDKA divadla SKLEP (pořadatel Slavonická renesanční, o.p.s., dvorek, nebo sál Spolkového domu), benefiční představení na podporu veřejné sbírky Spolkového domu, směsice scének, písní, gagů a frků. Vstupné 150,- Kč


obrázek - Putin lyžuje

Pondělí 4. srpna

20.00  Divadlo Líšeň – Putin lyžuje. Jevištní reportáž zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Místo konání – parčík u Stavební huti Slavonice, směrem k vlakovému nádraží. Vstupné: 100,- Kč

Divadlo Líšeň vzniklo v roce 1998  v Brně – Líšni. Experimentuje s různými divadelními formami. Využívá loutky, masky a objekty, pracuje s pohybovou a zvukovou stylizací.

http://divadlolisen.cz/


obrázek - Vodnický karneval

Úterý 5. 8.  


17.00  Vodnický karneval divadýlka Mrak – před Spolkovým domem, vstupné 40,- Kč


20.00   Teritoriální Tyjátr – Hledá se Stalin. Soubor jest stlučen ze studentů IMS FSV UK a přátel (překrucování) soudobých dějin. Spolkový dům. Vstupné: 100,- Kč


obrázek - Josefína Žampová

Středa 6. srpna

17.00 - SVĚT MANDAL aneb Magický kruh pro každého Dílna s Ilonou Baštářovou, Spolkový dům. Příspěvek na materiál 20,- Kč. Mandaly se nazývají kruhové obrázky, jejich kruhový tvar symbolizuje nekonečnost života a nekonečnost proměn jeho forem.


20.00 - Duo Josefina Žampová a Roman Štefl – kytara a zpěv, jazz/pop - kostel sv. J. Křtitele, vstupné: 100,- Kč. Mladá, nadějná slavonická pěnice, nenechte si ujít příjemný letní zážitek.

 


obrázek - Divadelní společnost Kejklíř

Čtvrtek 7. srpna

Nezávislá Divadelní společnost KEJKLÍŘ se zaměřuje na metaforické divadlo převážně s loutkami různého druhu (na nichž však nelpí za každou cenu), pro děti i dospělé, zejména pak pro obé. Kejklíř vidí inspiraci v lidovém divadle minulých věků, baví ho látky archetypálně nadčasové.

17.00 - Divadlo Kejklíř – Stolečku, prostři se! Theatrum mundi neboli divadlo z lípy, hadříků, peří a starých českých pohádek. Před Spolkovým domem. Vstupné: 40,- Kč.

http://www.kejklir.cz


obrázek - Sgrafitová dílna

Pátek 8. srpna

   

10 - 16 hodin    Sgrafitová dílna. Ve spolupráci se Stavební hutí Slavonice, s.r.o. která zajišťuje materiál a připravuje podklad pro vyškrabávání sgrafita. Horní náměstí.

20.00                Milli Janatkova duo - písně a skladby se žánrově pohybují od latinskoamerických rytmů a jazzu po world music a alternativu. Kostel sv. Jana Křtitele, vstupné: 100,- Kč.

 


obrázek - Cimbálovka Tomáše Zouhara

Sobota 9. srpna

17.00 - Autorské čtení David J. Žák – Návrat krále Šumavy (román o králi Šumavy Josefu Hasilovi a ostraze hranice se Západem za socialismu). Renesanční dům U Ščástků - v dolní části dolního náměstí, proti staré pumpě na vodu.

 20.00 - Cimbálovka Tomáše Zouhara - Multinárodnostní cimbálová kapela. Spolkový dům. Vstupné: 100,- Kč

 


 Slavnosti Trojmezí 2014 finančně podpořili:  Město Slavonice, Centropen Dačice, Mezinárodní poradenská společnost se sídlem v Dačicích, Waldviertler Sparkasse Bank AG, Hotel U růže a Penzion Bejčkův mlýn. Děkujeme.

Pořadatel: spolek Slavonická renesanční společnost, o.s., info: 602 435 451 a www.slavonice.cz,

Permanentka na celý festival: 350,- Kč.

Partneři a spolupracovníci: Stavební huť Slavonice, s.r.o., Slavonická renesanční, o.p.s.,

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

Plakát na Slavnosti Trojmezí 2014

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích