Slavnosti Trojmezí 14

obrázek - Divadlo Líšeň


Slavnosti Trojmezí 2014 - poděkování


První srpnový týden se konal ve Slavonicích již 18. ročník Slavností Trojmezí. Nabízel všem účastníkům možnost naplno si prožít atmosféru našeho kouzelného renesančního města na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska.

Velice děkuji všem členům sdružení, partnerům (Slavonická renesanční, o.p.s., Stavební huť Slavonice, Podnik města Slavonice), spolupracovníkům a sponzorům za spoustu práce při přípravě a realizaci Slavností. Díky jejich práci a finančním prostředkům sponzorů (město Slavonice, Centropen Dačice, Mezinárodní poradenská společnost se sídlem v Dačicích, banka Waldviertler Sparkasse Bank AG, Hotel U Růže a penzion Bejčkův mlýn) se Slavnosti podařilo zrealizovat.

Slavnosti nabídly různé kulturní možnosti, různé žánry, dílny, autorská čtení, divadelní představení i hudbu. Začaly výletem do Fratres, do Musea Humana, v němž Peter Coreth shromáždil úctyhodnou sbírku sošek, kultovních předmětů, insignií, amuletů a dávných nástrojů z pěti kontinentů, které jsou vystaveny v tematických celcích. Návštěvu jsme zakončili posezením v malé místní hospůdce s rakouským pivem a potom stihli utéct před bouřkovými mraky, které se střetly nad Slavonicemi a leckde napáchaly i značné škody. Divadlo Líšeň z Brna je zárukou kvalitní divadelní práce, a kdo neviděl jejich sice ponurou, ale velmi zajímavou hru Putin lyžuje, tak o velmi přišel. Divadla pro děti se nám letos nepovedla podle našich představ, i to se občas stává. Zajímavé byly dílny, jak mandalová - velice děkujeme lektorce Iloně Baštářové, tak sgrafitová - díky Stavební huti a pomocníkům z řad spolku). Největším úspěchem byl jednoznačně koncert Josefíny Žampové s kytarovým doprovodem Romana Steffla. Příjemnou letní atmosférou se vyznačovala studentská groteska Hledá se Stalin a koncert moravské cimbálovky. Autorské čtení Davida Jana Žáka z knihy Návrat krále Šumavy bylo připomínkou, že padesátá léta dvacátého století nejsou tak daleko a jak my lidé rychle zapomínáme.


Děkujeme všem, kteří přispěli k realizaci festivalu pro celou rodinu Slavnosti Trojmezí 2014.

Zdeňka Chadimová, předsedkyně spolku


Putin lyžuje
obrázek - Putin lyžuje
Kostel sv. Jana Křtitele ve Slavonicích
obrázek - Kostel sv. Jana Křtitele ve Slavonicích
Sgrafitová dílna
obrázek - Sgrafitová dílna
Zpěvačka Josefína Žampová
obrázek - Zpěvačka Josefína Žampová
Museum Humanum ve Fratres
obrázek - Museum Humanum ve Fratres
Mandala Ilony Baštářové
obrázek - Mandala Ilony Baštářové
Teritoriální tyjátr
obrázek - Teritoriální tyjátr

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Muzeum čs. opevnění
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Oáza Maříž
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.