Obrázky ze Slavností Trojmezí 2018

obrázek - Workshop T. Říčanové

Slavnosti Trojmezí 2018

Jaké letos byly? Odehrávaly se v kulisách městečka, které téměř praskalo ve švech, i když byl začátek prázdnin, dovolených a léta. Program byl koncipován jako pohodový pro různé věkové kategorie s různými zájmy, především ale pro rodiny s dětmi.

Začínaly tradiční sgrafitovou dílnou, kterou obětavě připravil Dan Chadim, kdo ze členů spolku mohl, pomáhal. Počasí nám přálo, na Horním náměstí byla přímo výheň a tak i podkladový materiál na škrábání sgrafit rychle vysychal. Dílna chce hlavně dětem ukázat - samozřejmě zjednodušeně - techniku sgrafita, kterou je pojednáno mnoho fasád ve Slavonicích. Někteří účastníci si přáli odnést sgrafito domů, ale to jsme zatím nevymysleli. Celkem vyškrábali děti i dospělí 60 sgafitových námětů.

Večer po dílně byl koncert s autorským čtením Miloše Vacíka a jeho přítele, bubeníka Papise. Do kostela sv. J. Křtitele přišla i řada účastníků bubenické dílny, která se konala celý týden ve Spolkovém domě a jejich zapojení se před závěrem koncertu, znamenalo spoustu super rytmické muziky a parádní veselý večer.

Pro děti jsme připravili čtyři pohádky a jeden workshop. Jejich návštěvnost byla velice pěkná, výborně se osvědčil dvorek před Spolkovým domem se zázemím domu, děti se zde mohou i proběhnout, když jsou příliš neposedné. Děti reagovaly, smály se a hlavně při autorské pohádce T. Říčanové nebo na Smolíčkovi bylo krásně veselo. Trochu nás mrzela malá návštěvnost pohádky ve freskovém sále nad cukrárnou. I když vstup do sálu není nic moc, jeho prostředí je velice pěkné. Děkuji děvčatům z infocentra za půjčení klíče. Možná jsme měli malou propagaci nebo lidé neví, kde sál je? Přitom pohádka divadla Koník - Jak Martin s Barborkou vypluli na moře dobrodružství byla velice pěkná.

Dospělákům jsme ještě nabídli autorské čtení mladé spisovatelky Lucie Faulerové z její prvotiny Lapači prachu, kterou vydalo nakladatelství Torst Viktora Stoilova. Bylo to čtení nadmíru zajímavé a příjemné, i když knížka je dosti drsná, a i návštěvnost byla na tento typ akce pěkná. Program Slavností zakončil koncert kapely Caribe, která hraje latinsko-americkou hudbu, muziku, která zvedá ze židlí.

Děkujeme sponzorům - MĚSTU SLAVONICE, JADRANSKÉ ZMRZLINĚ, CENTROPENU DAČICE, bance WALDVIERTLER SPARKASSE BANK AG - i partnerům - Stavební huti Slavonice, s.r.o. a Spolkovému domu.

A z celého srdce děkuji všem členům spolku za pomoc a spolupráci při realizaci festivalu, který zahajuje letní sezónu ve Slavonicích.

Z. Chadimová, předsedkyně spolku SRS, z.s.

 


Tradiční sgrafitová dílna na Horním náměstí
obrázek - Tradiční sgrafitová dílna na Horním náměstí
Tradiční sgrafitová dílna na Horním náměstí
obrázek - Tradiční sgrafitová dílna na Horním náměstí
Příklad sgrafita
obrázek - Příklad sgrafita
Koncert a čtení Miloše Vacíka s Papisem
obrázek - Koncert a čtení Miloše Vacíka s Papisem
Pohádka divadla Koník
obrázek - Pohádka divadla Koník
Autorské čtení Lucie Faulerové
obrázek - Autorské čtení Lucie Faulerové
Tereza Říčanová
obrázek - Tereza Říčanová
Všestranná Tereza Říčanová - workshop a autorské divadlo.
obrázek - Všestranná Tereza Říčanová - workshop a autorské divadlo.
Pohádka divadla Pruhované panenky
obrázek - Pohádka divadla Pruhované panenky
Horní náměstí při sgrafitové dílně
obrázek - Horní náměstí při sgrafitové dílně
Část posluchačů při čtení L. Faulerové
obrázek - Část posluchačů při čtení L. Faulerové
Kapela Caribe
obrázek - Kapela Caribe

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Ubytování U Berušky