Festival Trojmezí 2023 - Řekni mi

KONCERT SE MŮŽE USKUTEČNIT JAKO SOUČÁST FETIVALU TROJMEZÍ 2023 ZÁSLUHOU SPOLUPRÁCE NEZISKOVEK VE SLAVONICÍCH, A TO SLAVONICKÉ RENESANČNÍ SPOLEČNOSTI, z.s., spolku MAŘÍŽSKÝ PARK a SPOLKOVÉHO DOMU.

ČTVRTEK 6. ČERVENCE V 19:30 V KOSTELÍKU V ULICI JANA ŽIŽKY, VSTUPNÉ - 250,- Kč.

Informace O PROJEKTU přímo od pramene - od autorek

Co je projekt Řekni mi?

Řekni mi je interaktivní performance pro tři hlasy a publikum. Pracujeme s principy volné hudební improvizace, která je opřena o mnohaleté zkušenosti s autorskou hudbou. V našem projektu zpíváme a capella, tvoříme zvukovou stopu příběhů.

Jak naše představení vypadá?

Na začátku představení tiše sedíme a čekáme na příběhy diváků, které rozezní naše hlasy. Vaše vyprávění nám dá podnět vytvořit improvizovanou píseň. Vytváříme prostor, ve kterém se rozezní vzpomínky. Odnesete si skladbu, která vznikla jen pro Vás.  Připravte si příběh, o který jste ochotni se podělit. Zkuste si Váš zážitek a situaci vybavit, jako by to bylo dnes. Vzpomínku, kterou nám budete vyprávět, Vám tři hlasy pošlou zpátky v hudební podobě, promění ji do zvuků, rytmů a melodií.

Jaký je smysl projektu?

V rámci projektu Řekni mi otevíráme možnost interaktivní komunikace s publikem. Podporujeme možnost sdílení, společného prožitku a tvůrčího zapojení diváků, kteří se tak stávají součástí koncertu. Vzniká tím jedinečná atmosféra plná humoru i silných momentů.

Kdo jsme?

Antonia Nyass, Milli Janatková a Ridina Ahmedová jsou výrazné osobnosti české hudební scény.

Antonia Nyass je zakládající členkou a capella souboru Yellow Sisters, který získal ocenění Colours Talents nebo Spin the Globes Top Ten v žánru World Music. Je autorkou představení Řeky a atmosférický sbor. Je členkou improvizačního divadla Simony Babčákové Noa, které působí v Dejvickém divadle. Podílela se na představení One Human Show a vede osobité hlasové dílny.

Milli Janatková je autorkou autentických mezioborových projektů podporujících respekt ke zdraví, zodpovědnosti, rodové i kulturní historii. Za svou tvorbu získala ocenění v Čechách i zahraničí – LIT Talent Awards či The Independent Music Awards v New Yorku nebo Classic Prague Awards. Vydala čtyři alba Klid, prosím!, Hluboko, Mým kořenům a Proměna. Vedle vizuální tvorby a improvizace se věnuje zpěvu, hře na kytaru a bicí.

Ridina Ahmedová je zpěvačka, performerka a autorka. Vedle sólových koncertů je spolu s  Petrem Tichým součástí oceňovaného projektu HLASkontraBAS – nominace na cenu Anděl 2016. Dříve se věnovala jazzu a spolupracovala s řadou hudebníků, např. Floex nebo Vladimir 518. Byla přizvána jako host na pražský koncert Bobbyho McFerrina. Její autorský projekt Sádlo byl nominován na cenu Česká divadelní DNA 2021.

 

obrázek - bez názvu bez názvu

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích