Akce K

obrázek - Akce K

Akce K

akce k

Akce K je název pro nezákonnou násilnou likvidaci klášterů a mužských katolických řeholních řádů, která proběhla v komunistickém Československu v dubnu 1950. Její součástí byla i konfiskace klášterních knihoven.

Akce K je název pro nezákonnou násilnou likvidaci klášterů a mužských katolických řeholních řádů, která proběhla v komunistickém Československu v dubnu 1950. Akci předcházel proces Machalka a spol. s představiteli řádů, který měl celou akci ideologicky odůvodnit před veřejností.

Akce K

V únoru 1948 se v Československu chopila moci komunistická strana. Okamžitě zahájila kroky k likvidaci svých odpůrců a nepřátel. Církev a řády přišly na řadu jako první. Útok proti nim, stejně jako i útok proti katolickým intelektuálům, byl rychlý a nemilosrdný. Důsledky těchto procesů jsou patrné v české společnosti, v české kultuře, ale i v českém myšlení stále. Tato online výstava pojednává o akci K, která byla jedním z klíčových okamžiků likvidace církevních řádů, ale i velké části kulturního dědictví. Výstava je velmi zajímavá a vypovídající...

JÍT NA VÝSTAVU O VÝSTAVĚ

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Akce_K

https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/stalo-se/akce-k-aneb-bartolomejska-noc-klasteru


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky