Jahodový koncert ve Fárově domě - 28. 7. 2012 v 18 hod

obrázek - Gabriela Demeterova

JAHODOVÝ KONCERT VE FÁROVĚ DOMĚ

Fárův dům ve Slavonicích, sobota 28. července 2012 v 18 hodin

Sochařka Isabela Fárová a Slavonická renesanční společnost, občanské sdružení, srdečně zvou všechny příznivce klasické hudby na jedinečnou hudební událost. Již po šesté se bude v mázhausu Fárova domu konat koncert věnovaný tvůrkyni Fárova domu, paní Anně Fárové. Tato událost vždy představovala vynikající interprety klasické hudby. Koncerty Schulhoff Quartett, Š. Raka či J. Bárty jsou nezapomenutelné. O přestávce bude možné občerstvit se šampaňským a jahodami. Vstupné: 200,- Kč.
 
I jména letošních účinkujících - GABRIELA DEMETEROVÁ (housle)  a JAROSLAV TŮMA (cembalo) -  jsou zárukou jedinečného uměleckého zážitku. Gabriela Demeterová je česká houslová virtuózka a violistka. Po studiích na pražské konzervatoři studovala hru na housle na pražské AMU. Je účastnicí mnoha houslových soutěží, laureátka Kocianovy houslové soutěže a absolutní vítězka mezinárodní soutěže Yehudi Menuhina v roce 1993. V roce 2001 začala studovat i hru na violu, stala se tak jednou z mála houslových virtuózů, kteří dobře ovládají hru na oba hudební nástroje. Jaroslav Tůma je  varhaník, cembalista a hráč na klavichord, improvizátor, skladatel a pedagog. Na programu koncertu budou skladby G. F. Händela, D. Scarlattiho, H. I. F. Bibera a G. Tartiniho.

Sochařka Isabela Fárová, dcera Anny Fárové, dnes žije v Maříži. O své tvorbě sama říká: "Inspirací je mi dílo a způsob práce mého otce - Libora Fáry. Tvořím v duchu imaginativního realismu. Můj svět a inspirační zdroj je svět zvířat. Je mi blízké klasické řecké sochařství a také italské renesanční sochařství." Fárův dům ve Slavonicích, v jehož mázhauzu se bude koncert konat, realizovala  jako uměleckou poctu Liboru Fárovi jeho životní partnerka, historička Anna Fárová (1928 – 2010). 
 


Anna Fárová
obrázek - Anna Fárová

Plakát na jahodový koncert 2012

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Graselovy stezky