Hudební dílna 2002

obrázek - Vladimír Merta, Jana lewitová

Hudební dílna Jany Lewitové a Vladimíra Merty

4. - 11 srpna 2002, SLAVONICE

 

Již pátý ročník tvůrčí hudební dílny, při níž jsou účastníci vedeni k autentické interpretaci písní a balad. Malé pětileté jubileum bude i jakýmsi všesjezdem účastníků dílen z ročníků předcházejících. Pod taktovkou lektorů se na koncertě 9. srpna představí to nejlepší z jejich tvorby, to nejlepší, co se v dílnách naučili..

Lektoři: jana Lewitová, Vladimír Merta a jejich hosté. Pořádá občanské sdružení Slavonická renesační společnost.

Účastníci dílny se vzdělávají v technice zpěvu, dýchání, výslovnosti a v zásadách interpretace. Vedeni jsou za doprovodu nástrojů ke způsobům harmonizace ve zpěvu v duu i ve skupině. Na praktických příkladech jsou účastníkům předvedeny etnické vlivy i zvláštnosti stylů v současné baladické tvorbě (šansonově zabarvené písničkářství, městský folklór, blues, jazzové prvky v interpretaci...).

Předpokladem je pozitivní naladění, zkušenost ve zpěvu libovolného žánru. Znalost not nebo techniky hry na nástroj je vítána, ale není podmínkou. Přínosné je uplatnění jakékoli osobní průpravy, například herecké, literární či taneční. Dílna je otevřena jak pro pokročilé, tak amatéry, pro sluchaře, folkaře a písničkáře, dospělé i starší děti.

Dopolední (9 - 12) a odpolední (14 - 17) výuka ve skupinách probíhá v učebnách základní umělecké školy, v přírodě, v různých autentických akustikách - kostel, kaplička, podloubí. Pamatováno je na výlety, koupání, společná posezení s muzicírováním...

Na závěr dílny představí účastníci své hudební dovednosti ve společném představení.

Jana Lewitová - v osobním pojetí opřeném o znalost dobové interpretace zpívá především renesanční a barokní hudbu. její repertoár obsahuje i jidiš, irské, cikánské a moravské lidové písně. V délně vede účastníky především k základům techniky zpěvu, dýchání a výslovnosti.

Vladimír Merta - všestranná umělecká osobnost, autor a interpret alternativní hudební scény improvizovaně doprovází účastníky na loutnu či kytaru. Snaží se uvolnit tvůrčí potenciál účastníků, vede je k autorství vlastních balad, melodií a textů.

Lektoři každoročně přizývají k vlastní výuce také své hosty. Byli jimi například Agnes Kutas - maďarská houslistka a zpěvačka či František Segrado - osobitý zpěvák na obrázku a fujarista.

Cena letošní dílny je 3 400,-Kč pro jednoho účastníka. V ceně je zahrnuto: ubytování + snídaně, kurzovné a volná vstupenka na Slavnosti Trojmezí.

Přihlášku - (jméno a příjmení, adresa, kontakty, hudební vzdělání, oblíbené žánry, poznámky či nápady) - odešlete na kontaktní adresu nejpozději do 20. června. Přihlášení účastníci obratem obdrží podrobné informace. Dílnu je možné zaplatit složenkou, kterou obdržíte po přihlášení se, případně na účet Slavonické renesanční společnosti. Bankovní spojení: GE Capital Bank a.s., Dačice,

číslo účtu: 300807 - 754/0600

Další informace o filozofii dílny, o průběhu minulých ročníků najdete zde.

Kontaktní adresa:

Slavonická renesanční společnost, Slavonice 573,

378 81 Slavonice, tel.: 0332 - 483 884, e-mail: srs@slavonice.cz

Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy, těšíme se na shledanou ve Slavonicích. Nechte na sebe působit letní renesanční atmosféru našeho malého krásného městečka...


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Muzeum čs. opevnění
reklama - Oáza Maříž