Dobrovolníci

Setkání občanských iniciativ a diskusní fórum

Již tradičně uspořádala Slavonická renesanční společnost u příležitosti celorepublikové kampaně "30 dní pro občanský sektor" v sobotu 16. února 2002 jednodenní diskusní setkání.
V letech 1999 - 2001 byla setkání věnována tématům Občanská společnost v pohraničí, Občan a obec a Evropská unie. V letošním roce je celá kampaň věnována dobrovolníkům. OSN vyhlásila loňský rok jejich rokem a naše republika se k tomuto přihlásila, pozdě ale přece, v roce letošním.

V přátelské atmosféře se v sobotu dopoledne sešla v prostorách Galerie ve Slavonicích komorní společnost, která diskutovala až do odpoledních hodin o principech dobrovolnictví, jeho praktických ukázkách, potřebě dobrovolných aktivit v regionu ... Velikým přínosem byla účast ředitelky dobrovolnického centra České republiky HESTIA, Olgy Sozanské, která představila nejen aktivity své organizace, ale hlavně systém jakým funguje dobrovolnictví v USA i v Evropské dobrovolnické asociaci. Precizně připraveným referátem představil pan Jiří Plhoň - slavonický duchovní, principy dobrovolnictví z hlediska církve. Zajímavým srovnáním spolkového života v Rakousku a Čechách byl příspěvek Niklase Perziho z Waldviertel Akademie. Fotografiemi i počítačovou technikou byla představena činnost některých organizací, za jejichž úspěchem stojí převážně práce dobrovolníků - Prázdniny v Telči, Jihlavský havířský průvod, aktivity Slavonické renesanční společnosti, Inspirace Slavonice, sdružení Greenways Praha - Vídeň, internetové prezentace ....

Setkání se konalo za podpory Nadace VIA, Nadace ICN, Nadace Partnerství, Open Society Fund, spolků volného sdružení Život na Trojmezí, Stavební huti Slavonice a restaurantu Besídka.

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Graselovy stezky
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích