Centrum jede!

Pozvánka na čtvrteční koncert

JAZZ 30.11.2017 OD 19:00 VE SKLEPĚ INSTITUTU SLAVONICE
Lackner-Liška-Hobzek Trio (USA/CZ)                                                                                         Josefina Žampová-Igor Ochepovsky Duo (CZ/RUS)

Josefina Žampová je slavonická hvězda, okouzlující fluidum! Nejdřív budete chvíli přemýšlet, ve kterém hollywoodském trháku jste ji viděli,  

 pak si uvědomíte, že to asi nebyla ona, ale Uma Thurman nebo Keira Knightley, a pak se buď zamilujete, nebo šťouchnete do svého partnera, aby se probral a tolik nezíral. Nepřeháním! ,Především ale umí zpívat, což by se svým zjevem zase ani tak dobře umět nemusela. Každý slyší to, co vidí… Josefina pochází ze Slavonic, vystudovala populární a jazzový zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Zpívá v kapele Vojty Dyka, také v Zatrestbandu, má svou kapelu se kterou letos vystoupila na Slavonice festu, skládá hudbu a umí! Níže najdete video ze Slavofestu ve kterém si zadžemovala s V.Dykem.

Na koncertě ji doprovodí kytarista igor Ochepovsky z Ruska.

Benny Lackner (USA), www.bennylackner.com
Benny se narodil v Berlíně, ve třinácti se přestěhoval do Kalifornie. Získal bakalářský titul na California Institute of the Arts pod vedením Charlie Hadena. V letech 1997 1998 studoval soukromě u svého mentora, pianisty Brada Mehldaua. Vystupoval na mnoha renomovaných jazzových festivalech včetně North Sea, Montreux a Monterey.  Spolupracoval mimo jiné s těmito hudebníky: Billy Higgins, Marc Ribot, Brad Shepik.  Žije v New Yorku, kromě své úspěšné sólové dráhy má i mezinárodní duo a trio, živí se též jako příležitostný spoluhráč a skladatel.
Benny Lackner – klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, iPad a notebook, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí
Jeho koncerty nedávno zahrnovaly společná pódia s Johnem Scofieldem (na Traumzeit Jazz Festivalu stejně jako na Augsburger Jazzsommer). Má za sebou turné po USA, Německu, Francii, Chorvatsku, Jihoafrické republice, Rakousku, Turecku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Libanonu, Rusku, Indii, Indonésii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představi v tak vyhlášených  jazzových klubech jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku,  Porgy und Bess ve Vídni a A-Trane v Berlíně. Jeho zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Brada Meldhaua, Billa Evanse, Radiohead, Medeski, Martin & Wood, Brahmse a Chopina. Další klíčovou složkou je pečlivý výběr materiálu. Kromě vlastních chytlavých funky skladeb hraje Benny Lackner i cover verze písniček populárních umělců jako jsou Björk, Jimmy Hendrix, Nick Drake a Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina."Benny Lackner se nemusí bát srovnání s Keithem Jarrettem nebo Bradem Mehldauem.  Jeho výhodou je, že neustále zdokonaluje svůj vlastní hudební jazyk a kompoziční styl.
On už našel své místo v první lize jazzových klavíristů. " Concertino Magazine, 2015
"Benny Lackner má výrazný kompoziční talent, jeho skladby jsou přehledné a svěží. Našel v pohodě způsob, jak psát pro své sólové koncerty, duo i trio."  Brad Mehldau, 2016

turné 2017:

čt  30. 11. 2017 –  SLAVONICE-sklep
pá 01. 12. 2017 – TEPLICE-jazzclub
so 02. 12. 2017 – PRAHA-JazzDock
ne 03. 12. 2017 – PRAHA-Reduta


Josefina a Dyk
https://www.youtube.com/watch?v=0FYFTKddFrg
Benny Lackner
https://youtu.be/FblApaxMRuc?t=2m10s

VSTUPNÉ 100 AŽ 150 KČ
Centre for the future ve spolupráci s městem Slavonice
 Barakos
T.H.

 

P.S. další akce FK Slavonice

8.12. Václav Cílek přednáška: Voda a krajina

9.12. Václav Cílek přednáška:Detroit

10.12. film Lajka

 

RNDr. Václav Cílek, CSc.: Voda a krajina - Jak zachytit vodu

voda
Centre for the future uvádí řadu přednášek známého geologa, filozofa, klimatologa a spisovatele RNDr. Vladimíra Cílka, CSc.
Páteční přednáška bude na aktuální téma, a to je voda, které je někde málo a někde zase moc. Taková běžná věc, jako je voda, bez které se ale nedá žít, a přesto s ní naše vyspělá civilizace zachází nerozvážně. Pan Cílek se podívá na vodu z různých úhlů pohledu. Na příkladu vody může ukázat i příčiny současné migrace.
 

Odkazy


 
Kdy:
8.12.2017 19:00 - 8.12.2017 21:00
Kde:
Institut Slavonice
Pořadatel akce:
Centrum pro budoucnost

RNDr. Václav Cílek, CSc.: DETROIT - jak rozpustit civilizaci

detroit
Centre for the future uvádí řadu přednášek známého geologa, filozofa, klimatologa a spisovatele RNDr. Vladimíra Cílka, CSc.
Sobotní přednáška se bude týkat dalekého Detroitu, který během posledních 70 let zažil období rozkvětu a úpadku. Město, které mělo přes 2 milióny obyvatel, jich dnes má necelých 700 000. Věděli jste, že některé domy je zde možno koupit za 1 dolar? RNDr. Vladimír Cílek, CSc nám ukáže, jaký osud může v budoucnu potkat Ostravu nebo Maldou Boleslav.
Pan Cílek dokáže svým srozumitelným povídáním vysvětlit složité vědecké teorie a laické veřejnosti osvětlit netušené souvislosti. Jeho přednášky ve Slavonicích jsou svým způsobem exkluzivní, protože vzhledem ke své vytíženosti často na veřejnosti nepřednáší.
 

Odkazy


 
Kdy:
9.12.2017 18:00 - 9.12.2017 20:00
Kde:
Institut Slavonice
Pořadatel akce:
Centrum pro budoucnost

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Centropen Dačice
reklama - Spřátelený web slavonice-zlabings.eu
reklama - Oáza Maříž
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány Renesance