Přestavba kina na webu architektů

obrázek - Spolkový dům vizualizace

Přestavba bývalého Německého spolkového domu ve Slavonicích začala

Největší soukromá investice ve Slavonicích, pilotní projekt revitalizace památkově cenných budov s cílem co největšího snížení jejich energetické náročnosti (levný a čistý provoz),... to vše je přestavba bývalého spolkového domu - kina ve Slavonicích. Projekt v celkovém objemu bezmála 60 mil, podpořený dotací EU, realizuje místní nezisková organizace Slavonická renesanční, o.p.s., která je od roku 2006 vlastníkem budovy.

Rozsáhlá přestavba domu v centru Městské památkové rezervace bude trvat více než rok. Výsledkem bude čistý, moderní a útulný objekt, který bude denně otevřen široké veřejnosti. Především pro vzdělávací a osvětové a dále pro kulturní a společenské programy, fungovat zde bude zázemí sociálních služeb, Návštěvnické centrum Graselových stezek, atp.

Cílem rekonstrukce je vybudovat zázemí environmentálního centra - pro vzdělávání, osvětu a další společenské aktivity. Luxusní dotace v celkové výši bezmála 60 mil Kč (90% dotace, 10% spolufinancování) zahrnuje náklady na stavbu, vybavení a dvouletý provoz.

Kompletní článek najdete ZDE


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Spolek pro park v Maříži