Do Slavonic zavál čerstvý vítr (2006)

Slavonice - Noví slavoničtí zastupitelé si zřejmě vzali ponaučení z minulých voleb do obecního zastupitelstva a při koaličních jednáních neponechali nic náhodě. Koalice tvořená kandidáty SNK Sportovci a Občané Slavonic, KDU - ČSL, ČSSD, ODS a Strany zelených byla nejprve stvrzena podpisem koaliční smlouvy. Při ustavujícím zasedání zastupitelstva města, které se konalo v pondělí v zaplněném velkém sále kulturního domu, pak připravila tato velká koalice přítomným občanům menší překvapení.

Schválena byla totiž veřejná volba starosty, jeho zástupce a tří členů rady. Poprvé po roce 1989 a možná i v celé poválečné historii tak Slavonice zažily takto transparentní volby. Starostou Slavonic se stal podnikatel Luboš Kryzan (SNK SOS). Ten vedl krátce slavonickou radnici již v porevolučním období. Jeho zástupcem je Jaromír Vítů (SNK SOS). V radě pak s nimi budou zasedat Zdeněk Krajíček (ČSSD), Josef Petrik (ODS) a Čestmír Palán (KSČM). Členové Strany zelených a KDU - ČSL své zastupitele do rady nenavrhli a nominaci Jiřího Beneše (VPS) většina ostatních zastupitelů nepodpořila.

Na slavonické radnici bude v následujícím období tedy rozhodovat široká koalice. Zda se k ní připojí i Volba pro Slavonicko, nebo zda toto sdružení zůstane v opozici, ukáží až jednání slavonického zastupitelstva.

Již včera předával bývalý starosta Josef Urban svou funkci. "Myslím, že se nemáme za co stydět," ohodnotil práci radnice pod svým vedením. Dodal, že prioritou pro město zůstane i nyní dokončit do konce roku nastartovanou opravu komunikací.

"Jsme zde všichni noví, a proto budeme potřebovat nějaký čas k tomu, abychom se seznámili se vším potřebným, s plánem rozvoje města a investičními akcemi," sdělil nám včera k vizi práce nové radnice pro nadcházející dny nově zvolený starosta Luboš Kryzan.

 Jedinou ženou v zastupitelstvu Slavonic je Zuzana Krajčovičová (SZ).

Jindřichohradecký deník, č. 260, středa 8. 11. 2006, s. 9., (jh, kar)

Hodně úspěchů a moudrých rozhodnutí při správě našeho kouzelného města

přeje novému zastupitelstvu i občanské sdružení

SLAVONICKÁ RENESANČNÍ SPOLEČNOST.

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Podnik Města Slavonice
reklama - Spolek pro park v Maříži