Večer s Václavem Marhoulem

 

Pozvánka

 

Václav Marhoul

 

Václav Marhoul působil v FS Barrandov jako asistent produkce a jako zástupce vedoucího produkce. V roce 1986 z Barrandova odešel a věnoval se produkční práci pro společenství Pražská pětka. Na podzim 1986 uvedl na jevišti Divadla Sklep ve své produkci a režii vlastní hru Mazaný Filip, podle niž natočil v roce 2003 stejnojmenný film. Příběh Mazaného Filipa je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální až chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. V červnu 1987 byl spoluzakladatelem výtvarné skupiny Tvrdohlaví (jako manažer organizuje její aktivity dodnes) a v listopadu 1988 založil s bývalými spolužáky z FAMU skupinu filmového trampinku AZ.K.ALONA. V roce 1990 se stal ředitelem FS Barrandov a později se podílel za bouřlivých okolností na jeho privatizaci do AB Barrandov a.s. Ve funkci generálního ředitele již soukromých podniků AB Barrandov a.s. a AB Barrandov Holding a.s. působil až do odvolání v roce 1997, kdy založil vlastní společnost Silver Screen, v jejímž rámci produkuje různé akce v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Z filmů, ve kterých si zahrál nebo na kterých se podílel jmenujme např. Pražskou pětku (produkce,1988) nebo Ameriku (herec, 1994). V roce 2005 si zahrál společně se svoji dcerou Annou Marhoulovou (nar. 1993) v celovečerní filmové grotesce Skřítek (režie Tomáš Vorel).

 

Václav Marhoul

 

Tobrukl

 

Partneři

Institut Slavonice je mezinárodní centrum pro konference ,vzdělávání a umění a Centrum pro budoucnost je mezinárodní nezisková společnost, která se zaměřuje na podporu a výzkum aktivit se zaměřením na trvale udržitelný rozvoj.

Kontakt:

Zdeněk Žampa, Slavonická renesanční společnost, o.s., Slavonice 629, tel.: 736 201 718 Institut Slavonice, s.r.o. a Centrum pro budoucnost, o.p.s. - Miluše Zdražilová, Ing., Náměstí Míru 456, Slavonice 378 81, tel, fax: +420 384 388 448, tel: +420 774 998 388

 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Oáza Maříž
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Graselovy stezky
reklama - Muzeum čs. opevnění