Keramička a překladatelka TEREZA KUHNOVÁ

keramička, překladatelka

 

 

Tereza Kuhnová ve svém ateliéruDo Slavonic jsem poprvé přijela v roce 1991, trvalo to ale ještě 10 let, než jsem si zde opravila dům a zařídila keramickou dílnu s galerií. V roce 2001 jsem se natrvalo přestěhovala ze Švýcarska do Slavonic. Od té doby se věnuji umělecké keramice, ráda experimentuji s novými technikami zpracování a výpalu kameniny i porcelánu.

 

Nabízím kurzy keramiky pro děti a v létě točení na hrnčířském kruhu pro odvážné. Kromě keramiky vyučuji, překládám a tlumočím němčinu a angličtinu.

 

Tereza Kuhnová

Keramický ateliér a galerie
Na potoku 163
378 81 Slavonice
slavonice@gmx.net

tel. 384 493 567

 

Narodila jsem se v roce 1952 v Praze, mládí jsem strávila ve Strakonicích, Čáslavi a Kutné Hoře. V roce 1968 jsem s rodiči emigrovala so Švýcarska, kde jsem po škole pracovala jako technická kreslička, projektantka a vedoucí prodeje vzduchotechnických zařizení. Ve volném čase jsem se posledních 15 let věnovala hlavně keramice, absolvovala jsem speciální kurzy keramiky, kreslení a sochařství.

V roce 1991 jsem se přestěhovala zpět do České republiky. Po absolvování SOU v Praze jsem se i na papíře stala uměleckou keramičkou.

 

MiskaPři své práci používám většinou kameninu a porcelán. Vlastnosti keramické hmoty: snadné formování, plastičnost, nekonečné možnosti zpracování a dekorace povrchu, změny měkké hmoty pálením v pevný slinutý materiál, nepředvídatelné výsledky po výpalu odpovídají mé mnohostranosti. Nemám ráda ani projekty ani zakázky, vezmu do ruky kus hlíny a ta mi řekne, čím se má stát. Práce vzniklé volnou rukou vznikají z momentálních pocitů a nálady. Točení na hrnčířském kruhu a leštění zakouřené keramiky má blízko k meditaci a požadují koncentraci. Nezatěžují mě ani chemické vzorky ani termíny zakázek, často se pohybuji na hranici, či za hranicí možností keramické hmoty.
RAKU keramika, PAPER CLAY a PIT FIRING se k tomu výborně hodí. Překvapivé výsledky po výpalu mě animují k novým pokusům a nekonečným experimentům.


Jak řekl jeden keramik: keramikům jeden život nestačí.

 

Výstavy:

 

  • 1995 ve Stein am Rhein, Švýcarsko
  • 1996 ve Winterthuru a Henggartu, Švýcarsko
  • 1997 ve Stein am Rhein, Winterthuru a Henggartu, Švýcarsko
  • 1998 ve Winterthuru a Stein am Rhein, Švýcarsko
  • 1999 v Curychu, Winterthuru a Pfäffikonu, Švýcarsko
  • 2000 v Galerii Oskar Krause, Pfäffikon , Švýcarsko
  • od 2001 stálá výstava v ateliéru ve Slavonicích
  • 2003 v Českém centru ve Vídni, a v Galerii Inspirace ve Slavonicích
  • 2003 - 2004 stálá výstava v galerii art v Chrudimi

 

Keramická nádoba

 

Design

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Graselovy stezky