Řemesla nejen stavební ...

obrázek - Slavonice čp. 629

Aktuální informace na FB huti

Zveme vás do Slavonic – i mimo sezónu – se v nich leccos děje

Při společnosti Stavební huť ve Slavonicích vzniklo rekonstrukcí zchátralého objektu s podporou dotace Ministerstva průmyslu a obchodu v roce 2022 školicí centrum, zaměřené na propagaci a vzdělávání k uchování tradičních řemesel a postupů nejen při rekonstrukci památek. Je otevřené pro všechny – školy, odborné instituce, laickou i odbornou veřejnost. Najdete jej v Nádražní ulici 621, kousek před vlakovým nádražím. Kontakty a všechny informace najdete na www.shslavonice.cz.

 

CIHLÁŘSTVÍ: - výroba cihlářských tvarovek – přihlášky na skolisko@shslavonice.cz

Během kurzu se účastníci seznámí s potřebnými materiály, zpracováním cihlářské hlíny/jílu a zhotovením dlažby/cihly do formy, vytvoří si a realizují vlastní návrh a značku do povrchu tvarovky, např. dlažby nebo cihly, kterou po usušení a vypálení obdrží účastník natrvalo pro sebe.

VITRÁŽE TIFFANY: - během jednoho dne se naučíte pracovat se sklem

Kurz je určen pro 3 až 5 účastníků, kteří si domů odnesou hotovou vitráž, přihlášky na skolisko@shslavonice.cz

 

WORKSHOPY S ALENOU ANEŽKOU GAJDUŠKOVOU – autorkou Domácností našich babiček a stálým hostem pořadu České televize. Letošní program ve Slavonicích začne v sobotu 4. března tématem: Domácí těsta. Další plánované kurzy najdete na webu huti, přihlášky a podrobné informace se spoustou obrázků na www.pozemskazahrada.cz

 

ZÁKLADY ŠTUKATÉRSTVÍ – podrobné informace a přihlášky na skolisko@shslavonice.cz

Účastníci se seznámí se základy řemeslných štukatérských technik ohledně výroby šablon pro zhotovení profilů (římsy, patky, hlavice, sloupy, balustrády, ozdobné rámy apod.) ze sádry nebo štuku. Vyrobí si šablonu, pomocí které zhotoví profil vybraného tvaru a velikosti.

                                                                                              za SH ZH

 


arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Spolek pro park v Maříži
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích