YNFRa - vyprázdněné pojmy plodí vyprazdňující se město

Překlep se uděje natošup. Chtěně jsem ťukal výraz YNFRASTRUKTŮRA s Y. A dalo mi to zabrat.

Proč jsem se toho úmyslného faulu na pravopis dopustil? Chtěl jsem upozornit na obraty, které se při opakovaném a nekorigovaném vypouštění z úst stávají vyprázdněnými skořápkami. Mají na mne silně alergický kopřivkový účinek. Jakmile slyším že: "a - nejsou peníze"; "b - nemáme legislativu"; "c - budujeme infrastrukturu" od jedinců, kteří melou tuto mantru aniž by:

a) přemýšleli jak se hodnoty tvoří či v ještě lepším případě - prošli sami ohněm samostatné výdělečné činnosti za účelem zisku,

b) pokusili se orientovat ve stávajícím zákonném rámci, a neutíkali před  zodpovědností úředníka či placeného činovníka a tím samozřejmě i od nějakého rozhodnutí dle platné legislativy,

c) chápali význam cizího slova v jeho širokém záběru (viz např. definice pojmu infrastruktury v Zákoně č. 183/2006 Sb. - stavebním zákoně).

Zkrátka mám kopřivku. Takto používaná slova se mi mění na YNFRASTRUKTŮRY, LEGYSLATÝVY a PEŇÝZE.

Zaznamenal jsem od blogující Zdeny článek o spolupráci, lépe řečeno o jejím nedostatku ve slavonické kotlině. Při poctivé snaze o zamyšlení a v součtu toho, co jsem již ve svých blogerských poznámkách uveřejnil mi vychází jedno velké poznání:

Nestrukturovaný chrchel "tekutého hněvu" ovládá většinu české společnosti. Je dobře živen mimo jiné bulvarizací informačních zdrojů, které naopak na tomto chrchli parazitují a zbytňují. Informační brak novatelevizně bleskový má tolik podobností s materiálním brakem asijských plagiátů. Lesk tzv. VIP-zpráv o celebritách vůbec není k životu potřebný - asi tak jako překližkové větrné mlýny. 

Zdravá občanská společnost se skládá z rozdílnosti názorů. Velkým nebezpečím pro svobodnou komunikaci a dobré vyústění názorových proudů je nákaza dogmatismem. Hnědý mor fašismu jsme tady měli. Stejně rozkládá společnost i nebezpečné (o to více za dobro se skrývající) rudé náboženství. Moje poznání z dvaceti třech let v nezadrátovaném městě. Cesta ke spolupráci a zdravou společnost ve Slavonicích vede přes odmítnutí spolupráce s komunisty. Tak.

Mladí studenti v Třeboni už na to také přišli: S KOMUNISTY SE NESPOLUPRACUJE.

 

 

Zneužití symbolů města
obrázek - Zneužití symbolů města

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Graselovy stezky
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Stavební huť Slavonice, spol. s .r.o.
reklama - Spolek pro park v Maříži