Spolek SRS a rok 2018

obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
92340 bajtů
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
74165 bajtů
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
104503 bajtů
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017
Silvestrovský výšlap 2017
91303 bajtů
obrázek - Silvestrovský výšlap 2017

Advent 2017 ve Slavonicích zahájí již tradičně první adventní neděli – 3. prosince - ADVENTNÍ JARMARK, od 13 – 18 hodin

Město Slavonice, Spolek Slavonická renesanční společnost a Spolkový dům srdečně zvou všechny občany na DESÁTÝ adventní jarmark v pořadí. Bude se odehrávat opět kolem kašny na náměstí Míru a také na nádvoří Spolkového domu a v domě samotném. Zde budou především dvě vánoční dílny pro děti a jejich rodiče, jedna perníčková, děti si budou moci ozdobit svůj perník a druhá přáníčková s překvapením a všechna divadla či vystoupení. A na co se můžete těšit dále?

Program:

* 13,00— jarmark zahájí vystoupení dudácké kapely BEDRNÍK na náměstí

„Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník, nebudeme stonat, nebudeme mřít…“ tak to nám určitě zazpívá při zahájení adventu ve Slavonicích kapela, jejíž  repertoár se nezaměřuje pouze na jednu, domácí národopisnou oblast - Doudlebsko, ale vybírá i z ostatních regionů jižních nebo jihozápadních Čech. Občas kapela nahlédne i pod pokličku západočeského folklóru. Ve Slavonicích vystoupí s programem k adventu.

* 14,30— Včelí medvídci zpívají— divadlo Věž

Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu.

 

* 15,50— Perchty — dramatický kroužek při ZŠ Slavonice

Víte, co jsou perchty? Přijďte si je připomenout v podání dětí z dramatického kroužku při Základní škole ve Slavonicích pod vedením paní učitelky Dany Nešporové. Dříve běžné postavy vánočních svátků se nám dnes už téměř vytratily. Vesnicí obcházela například – perchta. Úkolem bylo strašit děti, rozdávat drobné dárky, kontrolovat pořádek v domácnostech, ale hlavně zpestřit a ukrátit nejdelší noci v roce. Obchůzky se pojily s lidovým divadlem, hrála se spousta obřadních her nebo se ukazoval betlém. Škoda, že tyto magické, děsivé, ale i štědré bytosti, které mají kořeny jak v křesťanské, tak v pohanské tradici, už dnes potkáváme jen zřídka.

* 16,00— Na vánoce dlouhý noce—divadlo Koník 

Vánoční hra s loutkami z ovčí vlny o putování pastýřů a králů za Ježíškem. Napsáno na motivy lidové pastýřské hry. Společně s Andělem, ospalými pastýři a třemi zbloudilými králi dojdeme do Betléma. Čerta se bát nebudeme a koledy si zazpíváme pěkně po valašsku.

 

* 16,50Žesťový soubor ZUŠ Dačice, náměstí

* 17,00— rozsvícení vánočního stromu

Změna programu vyhrazena. Vstupné na pohádky je dobrovolné. Po celé odpoledne si můžete ochutnávat regionální dobroty, adventní pochutiny a nápoje. Přijďte se psychicky připravit na vánoce, podpořit vystupující děti, pokoupit dárečky a vůbec si užít příchod adventu. Program jarmarku vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu panem starostou a živou hudbou žesťového souboru pana Kamínka. Srdečně všechny zveme! Za SRS Z. Chadimová

obrázek - Plakát
obrázek - Pozvánka na tematický večer - 27. 10. 2017

Pozvánka na výlet 28. 9. 2017

obrázek - Almanach ke 20 letům spolku

SRS - už nám bylo dvacet

Dvacet let je dvacet let a něco to chce. Vyčerpávající zpráva o historii a stavu jednoho z nejstarších porevolučních spolků ve Slavonicích by vydala na objemnou knížku, leč na tu jsme neměli ani finance, ani lidi. Tož jsme šli cestou útlého almanachu, který stručně mapuje hlavní projekty a události, přináší seznam členů spolku, ukázku výroční zprávy či kousek ze stanov a poděkování sponzorům a donátorům, tak jako členům spolku, protože SRS je jejich aktivita a dobrovolné práce při realizaci akcí bylo za ta léta nepočítaně.

Stěžejní částí spolku jsou fotografie z akcí a projektů, a anketa, v níž členové odpovídají na tři anketní otázky. Publikace ilustruje život spolku založeného třemi statečnými dámami za účelem renesance občanské společnosti v příhraničí.

Almanach je k dostání na Infocentru ve Slavonicích a ve Spolkovém domě. Jeho vydání podpořilo Město Slavonice.


obrázek - Slavnosti trojmezí 2017 - ohlédnutí

Slavnosti Trojmezí 2017 - ohlédnutí

Začíná být tradicí, že Slavnosti Trojmezí zahajují - uvádějí bohatou festivalovou sezónu ve Slavonicích. Letos měly být pohodové a pro celou rodinu a věřím, že takové první červencový týden i byly. Milovníci originální hudby si mohli užít koncert Marty Topferové či koncert Tichých lodí, kdo mají rádi procházky a historii zase procházku po sakrálních památkách Slavonic. Slavnosti nabídly pro rodiče s dětmi dvě dílny - sgrafitovou a mozaikovou,  pohádku divadla Krapet Kocour Modroočko či Bublinovou dílnu na náměstí. Básník a zpěvák Jiří Dědeček s výtvarnicí Danielou Šafránkovou byli součástí křtu Almanachu ke 20 letům spolku.

Návštěvnost všech programů byla pěkná, tak jsme měli radost. Do realizace a zajištění programů se zapojila převážná část členů spolku, kdo mohl, pomohl, byli úžasní, za což jim z celého srdce děkuji.

Program finančně podpořili: Město Slavonice, Centropen, a.s. Dačice, MEPOS, spol. s r. Dačice, Waldviertler Sparkasse Bank AG, Jadranská zmrzlina Slavonice, PS Soft Brno, AOK Maříž. Všem moc děkujeme.


obrázek - Noc kostelů 2017
Noc kostelů 2017
55628 bajtů
obrázek - Noc kostelů 2017
Noc kostelů 2017
46685 bajtů
obrázek - Jarní výlet
Jarní výlet
53559 bajtů
obrázek - Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
Hledání pokladu na Velký Pátek 2017
63558 bajtů
obrázek - Povídání o Mongolsku
Povídání o Mongolsku
79055 bajtů
obrázek - Povídání o Banátu
Povídání o Banátu
58953 bajtů

zpět nahoru