Překvapivý dotazníkový EPILOG při zpracování STrategického plánu Slavonic

Promyšlená věc se ve výsledku promění v nicotu a naopak KOUZLEM NECHTĚNÉHO se může zmar proměnit v něco hmatatelného a potřebného.

Za promyšlenou akci jsem bral snahu o zlepšení práce slavonické radnice s pomocí využití evropských fondů /zkráceně označováno LIDSKÉ ZDROJE = m.j. velmi trefně = při práci pro obec jde především o lidi/.

Jak byl celý název vypsaného zakázkového řízení dlouhý: "OP LZZ - Zavedení řídících a plánovacích procesů do praxe Městského úřadu Slavonice", tak krátký byl během roku 2013 jeho konec. Po dvojím zrušení výběrového řízení.  Kompromisem a úradkem v této frapantní situaci bylo zadání zpracování Strategického plánu Slavonic zaplaceného z prostředků města. Ti, co s takovými dokumenty nedovedou pracovat a štosují si je v kancelářských zásuvkách se těšili na další nepotřebný šanon a KLID NA PRÁCI. Ti aktivnější na občanské scéně to vzali s povděkem. Alespoň něco lepší než nic.

Firma byla vybrána (EQUICA, s.r.o.) a občanskou aktivitou místních byl nesmyslný termín odevzdání a zveřejnění výsledku z ledna 2014 posunut na květen 2014. Pracovních schůzek se pár nejaktivnějších vždy účastnilo. A teď máme prázdniny v plném tempu. Proto se zdá výborné, že se do výsledků práce může promítnout a přiřadit anketní průzkum pořádaný pro obyvatele regionu Renesance.

Je to vynikající šance pro všechny, neboť kromě písemné formy a přímých dotazů sběratelů je také na oficiálních stránkách města vyvěšena ELEKTRONICKÁ ANKETA. Velmi obsažná a dobře zpracovaná. Je přístupna k vyplnění z vašich baráků, chalup, kuchyní, obýváků,pracoven, monitorů a dokonce i chytrých telefonů a tabletů. Ti, co ovládají češtinu můžou mít ten obyvák na celé ceměkouli. Tímto vyzývám k vyplnění Zuzku Krajčovičovou na ostrově Fidži!!. Pro ty bojácnější či pro ty, kteří musí ctít jistou opatrnost ve vztahu ke svým chlebodárcům je jistě vítaná možnost projevit se dokonce ANONYMNĚ. Já se podepíšu - nemám co skrývat.

Dosti perel. Píšu to v rychlosti na svůj BLOG hlavně z důvodu, že uzávěrka vyhlášená zpracovatelem je do PÁTKU 25. července asi do 24:00 hodin (nespecifikováno). Jde samozřejmě o to, aby názorové spektrum respondentů bylo co nejpestřejší. Čím nás bude více, tím je výsledný materiál objektivnější a má velkou vypovídací hodnotu. A dobrý, nezfixlovaný, obsažný a objektivní Strategický plán v rukou lidí, kteří s ním dovedou pracovat a z něj vycházet je požehnáním pro směřování našeho městečka.

Dáno v den sv. Vincence - 19. června 2014

Je-li na sv. Vincence slunečno, bude hodně vína.


 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány Renesance
reklama - Centropen Dačice
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích

partneři