Povolební vykročení

 

Vlašťovka ve Slavonicích? Teď, v listopadu?

 

Cítím se povinován, abych své předvolebně laděné říjnové blogerské příspěvky uzavřel.

Zdá se, že rudé ideologické záclony na radnici pobledly a místa za nimi zabrala už jiná generace. Podtrženo: je to šance dát věci do pohybu. Nejbližším směrem, kterým by pohyb měl být veden, je naplňování potřeb svých občanů.

 

První VLAŠŤOVKOU v těchto podzimních dnech je výzva nového vedení města k diskusnímu setkání v KULTURÁKU (29.11.2014). Jedno velké téma je dáno samým místem setkání. Nabízí se k řešení posledních pět, deset, možná už patnáct a více let: co si do budoucna počít s tímto otesánkem, kterého je nutno stále krmit (penězi z rozpočtu). Památné jsou doby pokusů o dotovanou „městskou hospodu“ v malém sále, mladými docela oblíbená Kawarna zde nedávno také zašla na úbytě...

 

 

Jako vsuvku k tématu vkládám bez úprav můj říjnový (28.10.) komentář z Facebookového profilu Petra Kotulána. Názory občanů i přespolních se hromadily pod fotkou zatáčky u Kudrnů blízko školy (jejího nového dopravního řešení):

 

Zdeněk Žampa Peťře, Martine, Ivano a další, kteří sledují.. Není Vám všem nápadné, že se dosud nikdo ze stran investora, projektanta, úřednictva NENAMÁHÁ cokoli objasnit, vysvětlit, obhájit? Tahle arogance místní moci a naprosté nezvládnutí komunikace s lidmi bažícími po jednoduchých informacích byla průvodním jevem končící radniční garnitury. /Pokusím se vše více rozvinout na svém blogu (jistě víte, kde ho mám)./ Ale jen zkratkovitě pro FB: na co máme městské stránky, městský FB - zde by měly být občanům k dispozici projekty, malůvky a samozřejmě také prostor pro objasnění. Když už tedy nemáme aktivní městský web - jak byl vždy slibován. Polovina emocí by zmizela a mohlo by se dojít i k lepším finálním výsledkům. Dokonce by se mohlo podařit zabránit chybám. 3. listopadu nastoupí omlazená rada města i starosta (jedno jaký, mladší bude určitě). Mohl by to být předěl. Chtějme po nich, aby o své práci a rozhodnutích hovořili a naučme je CO JE TO ZPĚTNÁ VAZBA!

28 říjen v 19:38 · Upraveno · To se mi líbí · 2

Komentář (výzva) na FB by mohl být stejný i pod fotkou dopravního řešení zatáčky u pekárny, nábřeží s lípami u potoka i vypečeného zpomalovacího hrbu u potoka, atd.

 

 

Zpět k listopadové vlašťovce: otevřít veřejně téma, které probublávalo léta pod pokličkou, chce trochu kuráže. Radnici máme zaplněnou počítači a další elektronikou určenou mimo jiné i ke komunikaci. Osazenstvo radnice je - zvláště po těchto volbách - schopné tyto nástroje plně používat, o veřejných věcech také věřejně hovořit, vysvětlovat svou práci a obhajovat své nápady před laickou většinou. V blízké budoucnosti by tak mohl souznít název ve volbách vítězného sdružení ZMĚNA2010 s opravdovou změnou. Minulý mandát ZMĚNY2010-14 to moc změny nepřineslo, ale teď jsou vysílány první vlašťovky. A pravdou je, že ZMĚNA má veškeré mocenské páky na 4 roky pevně v rukou. A svého (mladého) starostu. Vlašťovko – šťastný let!

 

Dáno na sv. Martina 11.11.2014

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány Renesance
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Centropen Dačice
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích

partneři