Klikni a uvidíš.

Klikni na chlíveček a on ti prozradí.

 

Rozklikávací rozpočet města je krásná hračka. Nejzákladnějším je, jak se chlívečky rozdělí. Protože mám bezmála tříletou zkušenost s prací na radnici 2007-2009, mohu sdělit (samozřejmě) velmi osobní pohled na věc.

            V jednoduchosti: v posledních letech byly rozpočty sestavovány dle  pohledu dvpou hlavních spotřebitelů mandatorních městských výdajů. Aby Láďa měl "sedmičku" na provoz radnice a Míra zhruba "dvojku a něco" na kulturák. HOvoříme o miloších, milionech, míčích, Mio. To ostatní tak nějak přinesl čas a akutní potřeba. Na památky běžel Program regenerace od roku 1993 a to už se nějak vždycky zvládlo. Strategické dokumenty se nepěstovaly, zadání pro zpracovatele územního plánu znělo švejkovsky: „vy jste ti odborníci, tak nám to navrhněte“. Stejně lišácky byl zadán projektantům z Brna projekt na čističku. Že mohla být roura nakreslena až za Heltos nikdo z radničních nenavrhl. Na domky za přejezdem na Maříž se taky zapomnělo...     V těch „mých“ letech 2007 - 09 se něco podařilo polepšit, něco zůstalo při starém.

             V blogu píše Zdena Chadimová, že za rok 2009 nebylo v kapitole kultura, církev a sdělovací prostředky utraceno nic. To je, myslím, právě příklad toho, jak se co zařadí.

Pro cifršpiony přidávám oskenovaný dokument z listopadu 2009, kdy rudí politikáři s pomocí přeběhlíka Járy zrušili odbor investic. Je to soupis prací a grantových peněz, který tento odbor získal a uvedl k životu. Byl určen prostřednictvím starosty pro zastupitele – asi k nim nikdy nedorazil. Tak si m.j. nemohli všimnout, že získané přímé dotace činily jen za rok 2009 více než 5 Mio a tím byl odbor sám sebou zaplacen. Ale to už je teď buřt.  Já dobový dokument uvádím na světlo z jiných důvodů:

v roce 2009 (viz str. 3) proběhly opravy tří kaplí a božích muk. V rámci Regenerace slavná a prezentovaná obnova fresek Bílkovské kaple v našem kostele. Z uvedeného je vidět, že „rozklikávací rozpočet“ má ty chlívečky naplněny nějak divně. Za rok 2009 tam nula v kolonce kultura, církev býti nemá.

            Nový rozpočet na rok 2015 je sestaven podrobně a odráží se v něm profesionální práce finančního odboru vedeného panem Novákem. Starosta Hynek může mít radost, neb věci rozumí. Mne zaujalo, jak zůstalo zachováno jedno staré klišé (Nový Láďa sedmičku a Míra zhruba "dvojku a něco" na kulturák). V kolonce kultura chybí povšimnutí si nadregionálních kulturních aktivit, které si zaslouží svým dosahem přímou podporu z rozpočtu. Jsou to SLAVNOSTI TROJMEZÍ, festival VIVAT VARHANY a SLAVONICEFEST.   Na to, že se přispívá sportovcům jsme si už jaksi zvykli, a je to tak dobře. Zvykněme si tedy i na potřeby kulturymilovných lidí. Město Slavonice má díky jejich aktivitám velmi dobrý zvuk širokodaleko.

 Dáno v předvečer sv. Petra nastolení (22.02.2015)    Když mrzne na sv. Petra nastolení, bude mrznout 40 dní bez prodlení.

Dáno 16.srpna 2015: po naprosto skvělých zážitcích z aktivit léta 2015, které přináší a místní lidi sobě a všem podtrhuji poslední odstavec psaný v únoru. SLAVNOSTI TROJMEZÍ, VIVAT VARHANY a SLAVONICEFEST musí vzít za svoji prioritu vedení radnice. Časy Ládi & Míry semlely mlýny.

 

bez názvu
obrázek - bez názvu
bez názvu
obrázek - bez názvu
bez názvu
obrázek - bez názvu
bez názvu
obrázek - bez názvu
bez názvu
obrázek - bez názvu

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích
reklama - Centropen Dačice

partneři