Jednoduchá dvojčlenka

 

Člověk je živočich žijící v obci.

 

Objev člověčí ojedinělosti prověřený tisíciletími nás vyděluje z říše zvířat. Nežijeme ani ve stádě, ani nelétáme v roji – i když někdy to tak může vypadat. Více než stopadesát let se v našem středoevropském prostoru volí starosta obce obdobně. Ze svého středu jej volí zastupitelé v počtu přiměřeném velikosti obce.

Dobré bývá, je li osoba starosty v obci přirozenou autoritou. Tahle dvojčlenka: starosta = autorita se ne vždy v obci podaří. Nejhorší bývá, když si to starosta obce o sobě myslí sám a je tomu přesně naopak. A pak ještě mohou nastat různé více či méně vyhovující kombinace. Jakou známku dávám současnému starostovi? Viz můj blog zpětně.

Blíží se opět doba nového pokusu – komunální volby jsou za blízkým obzorem. V tento slunovratový čas mi to nějak vytanulo na mysl. Celospolečenská atmosféra je na domácí scéně poněkud klidnější. Kdo vzpomene na atmosféru rozeklané společnosti před první přímou volbou presidenta, jistě mi dá za pravdu. Dva znesváření tábory utichly a na Hradě máme to co tam máme. Pro mě osobně je ta prezidentská dvojčlenka president = autorita nevyhovující a doufám, že se příště podaří naplnit lépe... Přeji si, aby nám ta slavonická nová dvojčlenka vyšla ucházejícně. Ze školní stupnice by bylo dobré tak na dvojku až trojku. Tedy chvalitebný až dobrý. Známkovat budeme na podzim (volby 10. -11. října) sami – tak se koukejte okolo s otevřenýma očima a samozřejmě už své autority vyhlížejte. Cítíte-li se na to, že se jimi můžete stát, tedy bez rozpaků pojďte s kůží na trh. Taková jsou pravidla obce.

 

Dáno v den Slunovratu 21.06.2014

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Centropen Dačice
reklama - Apartmány Renesance
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích

partneři