Bloger před volebním rozcestím.

 

Drobná nehoráznost před více než dvěma lety mne inspirovala k otevření blogerského účtu na www.slavonice.cz. Tehdá v květnu 2012 se vedle historického erbu města na jednom plakátu objevily komunistické třešínky - a to nelze!

 Vyslyšel jsem tedy výzvu „centrálního mozku" tohoto webu - Zdeny CH. - a zkusil od června 2012 občas glosovat dění v našem městečku a okolí. Nahlédnuto zpět je to mnoho vět, slov a písmen. Sebekriticky poznamenávám, že při občasném rozkliknutí mých starších textů se mi zdá jejich hlavním znakem určitá ŠROUBOVITOST vedoucí až k nesrozumitelnosti sdělení. Není lehké najít vhodnou písemnou formu, zaujmout a ukončit případně pointou. Snad i proto se blogerské účty ostatních moc nerozvinuly a nepřibylo nových glosátorů. Mocný rozvoj Facebooku a zvláště jednoduchost práce s tímto médiem má jistě v tomto ohledu svůj vliv. Přesto se mi zdá FB velmi mělkým médiem, kde informace po jednom dvou dnech završují jiné. Pro zachování určité trvalejší písemné stopy si přesto dovoluji občas na blog něco napsat.
Je v tom samozřejmě i terapeutický záměr. Hojivý bývá pocit, že jsem si řekl svoje...

Před nadcházejícími komunálními volbami 2014 je očekáváno přesné personální složení celkem šesti kandidátních listin ve Slavonicích. Při maximálním naplnění kandidátek budeme mít možnost posoudit vhodnost ambicí a schopnosti práce pro obec u 90-ti kandidátů. Neuvěřitelné číslo.
Přál bych našemu městu a sobě taky, aby do závěrečné patnáctky neprošli jedinci, kteří veřejnou práci naprosto nezvládají. Účastí na volbách naplňují jen své prázdné ambice, často pramenící ze svých profesních ukotvení. Znám z minulosti zastupitele s krasopisnými poznámkami, ale bez jediného činu a slovního projevu za celé své volební období. Na funkcích vysoce odpovědných a - na místní poměry - královsky placených jsem měl možnost vidět jedince neschopné jednoduše administrovat a zkoncipovat dopis - čas na radnici byl takovými tráven luštěním křížovek!

Přeji si tedy, aby volební síto protřídilo tu devadesátku hlavně s ohledem na skutečnost, zda jednotlivá osoba-kandidát zaručuje alespoň drobný průnik třech množin jejich osobnostních dovedností při práci pro obec: UMÍM - ZNÁM - CHCI. Je to malé přání, splnit si ho můžeme všichni.
A ještě jedno heslíčko si neodpustím:
Méně hlasovat, více kroužkovat!  To je to síto.

Dáno 16. srpna 2014 na sv. Rocha. 

Prší-li na sv. Rocha, je pak pěkný podzimek.

 

arrow_back arrow_upwards

Reklama

reklama - Apartmány Renesance
reklama - Centropen Dačice
reklama - Ubytování U Berušky
reklama - Apartmány pod věží - stylové a luxusní apartmány ve Slavonicích

partneři